Międzynarodowa Noc Muzeów 2017

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu serdecznie zaprasza na szereg wydarzeń organizowanych w ramach Międzynarodowej Nocy Muzeów w dniu 20 maja 2017 roku. Szydłowieckie muzeum w tę wyjątkową noc będzie czynne od 16 godziny do północy.

W Sali Kominkowej szydłowieckiego Zamku o 19 godzinie odbędzie się koncert Kapeli Brodów - miłośników polskiej muzyki ludowej. Tradycyjne polonezy, finezyjne mazurki, „dzikie obery”, pełne werwy polki to elementy zbieranego przez ponad 20 lat unikatowego repertuaru kapeli, który będzie można usłyszeć w Sali Kominkowej szydłowieckiego zamku.
Po koncercie – w godzinach między 20.30-24.00 muzeum zaprasza na Noc Tańca z Kapelą Brodów wraz z innymi kapelami z regionu, podczas której wszyscy miłośnicy muzyki tradycyjnej będą mogli wypróbować swych sił na parkiecie. W czasie trwania Nocy Muzeów instytucja zaprasza również do zwiedzania ekspozycji stałej Instrumenty... - zobaczyć i usłyszeć tradycję oraz wystawy czasowej W blasku królewskiego wizerunku ze zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum, natomiast o 18 godzinie wszystkich zainteresowanych oprowadzi po wystawach muzealny przewodnik.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynawowej Nocy Muzeów w Szydłowcu, wstęp bezpłatny.

Kapela Brodów wystąpi w składzie:

Witek Broda-skrzypce

Tolek Broda-basetla