Nietypowe instrumenty muzyczne

Zapraszamy na spotkanie ze światem instrumentów muzycznych, które na pierwszy rzut oka wydawać się będą zwyczajne, jednak oglądane przez lupę jednego z najlepszych polskich etnomuzykologów, okażą się być pełne ciekawostek i nietypowych rozwiązań. Usłyszymy odpowiedzi na wiele ciekawych pytań: czy skrzypce mogą mieć inną formę niż słynne „stradivariusy”? czy stroiki do instrumentów dudowych mogą być wykonane z plastikowej rurki? czy harmonia pedałowa może być zelektryfikowana?

Prelekcji prof. Zbigniewa Przerembskiego, towarzyszyć będzie pokaz najciekawszych nietypowych instrumentów muzycznych ze zbiorów szydłowieckiego muzeum, które zabrzmią w rękach lokalnych mistrzów muzyki tradycyjnej: skrzypka Piotra Sikory oraz harmonistki Wiesławy Gromadzkiej.

3 marca (piątek) 2017, godz. 18.00

• zaproszenie 3.03.2017