Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.
Budowa nowej siedziby MLIM przy ul. Kąpielowej 8, finansowana z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego
Międzynarodowa Noc Muzeów 19 V 2018
Spektakl teatralno-muzyczny "O gęsim jaju", 28 III 2018
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową siedzibę MLIM 16 II 2018 r.
Kuba Stankiewicz International Jazz Trio 19 I 2018
Koncepcja nowej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

Międzynarodowa Noc Muzeów 2018

 

 Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu 19 maja 2018 r. podczas Międzynarodowej Nocy Muzeów będzie czynne w godzinach 14.00-22.00. W ten szczególny wieczór szydłowieckie muzeum przygotowało dla zwiedzających moc atrakcji.

 

Czytaj więcej: Międzynarodowa Noc Muzeów 2018

"O gęsim jaju"

 

 Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru – w dniu 28 marca 2018 roku organizuje nieodpłatny spektakl teatralno-muzyczny pt. „O gęsim jaju” w godzinach 9.30, 11.00 i 12.30 w wykonaniu grupy „Teatrzyk Raz-Dwa-Trzyk”. 

 

Czytaj więcej: "O gęsim jaju"

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego

 

 Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, inaugurującą Rok Jubileuszowy 50-lecia szydłowieckiej instytucji. Wydarzenie, na które złożą się: część oficjalna, recital chopinowski oraz koncert kapeli regionalnej, rozpocznie się 16 lutego 2018 roku o godzinie 13.00 w Sali Kominkowej Zamku  Szydłowieckich i Radziwiłłów. 

 

Czytaj więcej: Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego

Koncert noworoczny w szydłowieckim muzeum

 

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu serdecznie zaprasza 19 stycznia 2018 r. o  godzinie 19.00. do swojej siedziby – Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów na koncert zespołu „Kuba Stankiewicz International Jazz Trio” 

 

Czytaj więcej: Koncert noworoczny w szydłowieckim muzeum

Wykład „Wiejscy skrzypkowie z regionu radomskiego i szydłowieckiego”

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu serdecznie zaprasza na wykład prof. Andrzeja Bieńkowskiego o skrzypkach ludowych z terenów wiejskich, które znajdują się w okolicy wyznaczanej przez miasta: Szydłowiec, Radom Potworów i Przysucha. To tereny charakteryzujące się odrębnością muzyczną od innych regionów. W tych okolicach jeszcze do niedawna muzykanci wiejscy odgrywali bardzo ważną rolę społeczną, będąc nieodłącznym i jednym z ważniejszych elementem podczas wesel, zabaw i świąt rodzinnych. To tutaj znanych było wielu ludowych „wirtuozów” skrzypiec, którzy przechodzili drogę muzykancką od grania „Kolbergowskiego” z basami do grania z harmonistami, zachowując i ukazując swój wyjątkowy styl. Takimi skrzypkami byli między innymi: Marian Bujak, Jerzy Łudczak, Antoni Wyrwiński, Walenty Gibała, Józef Wrzesień, Józef Kędzierski, Józef  Zaraś i wielu wielu innych.

7 grudnia (czwartek) 2017 r., godz. 12.00

 

Czytaj więcej: Wykład „Wiejscy skrzypkowie z regionu radomskiego i szydłowieckiego”

JoomSpirit