Maraton Filmu Etnograficznego – Europejska Noc Muzeów 2019

W sobotę 18 maja 2019 po raz kolejny nasze Muzeum wzięło udział w obchodach Europejskiej Nocy Muzeów.

W tym roku atrakcją wieczoru był Maraton Filmu Etnograficznego. Seans zorganizowany w nowym budynku Muzeum przy ul. Kąpielowej 8 był pierwszą, przedpremierową okazją by zaprosić gości do wnętrz nowej siedziby naszej instytucji. Pokaz filmowy rozpoczął się o godzinie 20:30 i składał się z 5 produkcji etnograficznych autorstwa łódzkiej Wytwórni Filmów Oświatowych będących swoistą podróżą po regionach naszego kraju. Zróżnicowane w swojej formule filmy ukazywały piękno i specyfikę m.in.: Mazowsza, Ziemi Kieleckiej, czy wielkopolskiej Biskupizny. Widzowie mogli także zobaczyć tego wieczoru dwie propozycje związane z naszą placówką, tj: film opowiadający historię 50-lecia MLIM w Szydłowcu, a także krótką i wzruszającą etiudę filmową, wyróżnioną II nagrodą w konkursie filmowym „Od fonografu do smartfona. Badacze tradycji muzycznej w XXI w.” zorganizowanym przez nasze Muzeum.

Niezależnie od maratonu, od godziny 12:00 do 24:00 otwarte dla zwiedzających pozostawały ekspozycje muzealne na Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów.

fot. Tomasz Rogala