ale dżaz

Jesienna wizyta w muzeum w Szydłowcu – Ale dżaz!

Czy grali Państwo kiedyś na perkusji? A na ludowej perkusji?? Wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w grze na tym wyjątkowym instrumencie zapraszamy do Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Na wystawie czasowej „Ale dżaz! W instrumentarium ludowego rytmu” , na specjalnej scenie czeka dżaz, czyli właśnie ludowa perkusja. Przy niej stołeczek i zestaw pałeczek. W tle zdjęcie ludowej kapeli. Obok oryginalne instrumenty, które decydowały o rytmie w jakim grała ludowa orkiestra: bębny i bębenki, barabany. Na zdjęciach i filmach relacje z prawdziwych wydarzeń sprzed lat.

Już tylko miesiąc do końca wystawy. Zapraszamy więc na jesienne spacery i muzykowanie do szydłowieckiego muzeum.

Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli do 9.00 do 16.00.

ale_dżaz