dwie nagrody

Dwie nagrody dla Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

Dnia 23 września 2021 r. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród przyznanych w XV edycji konkursu Mazowieckie Zdarzenie Muzealne „Wierzba”. Nagrody wręczyli Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik i Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Ludwik Rakowski.

Przypomnijmy, że w tym roku zwycięskie projekty wyłoniono spośród rekordowej liczby 130 wniosków złożonych przez placówki muzealne z całego województwa mazowieckiego.

Nagrody „Wierzba” przyznawane są w pięciu kategoriach:

• najciekawsza wystawa;
  • najlepszy projekt edukacyjny;
  • najciekawsze wydawnictwo muzealne;
  • najlepszy projekt otwarty (projekty artystyczne, gry miejskie, inscenizacje itp.);
  • „Muzea w sieci”.

W tej edycji konkursu Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zdobyło nagrody w dwóch kategoriach.

W kategorii najciekawsza wystawa przygotowywana przez większe muzea drugie miejsce zajęła Magia instrumentów. Osobliwości inwencja trzygłosowa.

Również drugie miejsce, ale w kategorii najlepszy projekt otwarty, zajął – Ale dżaz! W instrumentarium ludowego rytmu.

Zapraszamy do odwiedzenia nagrodzonych wystaw. Magia instrumentów. Osobliwości inwencja trzygłosowa to stała ekspozycja Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Wystawa czasowa towarzysząca projektowi Ale dżaz! będzie czynna do końca października.

nagrody wierzba
Laureaci nagrody Mazowieckie Zdarzenia Muzealne Wierzba. Fot. Urząd Marszałkowski.